Dorost

Doubravice n. Svitavou - Olomučany (1:0)  2:1

Druhý zápas "venku" náš dorostenecký tým absolvoval v Doubravici. Po krátkodobých neshodách a malých změnách v obsazení sestavy hoši nastoupili do zápasu v dobré týmové pohodě a s velkým odhodláním i přes drobné indispozice. Počasí hrozilo deštěm, ale nakonec se ukázalo být umírněnějším než se zdálo. První poločas se nesl ve znamení tlaku z obou stran a také neúspěchu našeho útoku, kde se Kroutilovi J. ani Havelkovi J. nepodařilo brankáře efektivně pokořit. Obrana pracovala, jak nejlépe dokázala, na stoperovi Škárka F. ukázal, že je to jeho post stejně jako pozice na hrotu, a předstoperský nováček Čípek P. příjemně překvapil. Krajní obránci Tůma T. a kapitán týmu Radiměřský T. se také činili, avšak i přesto se domácím podařilo překonat Krejčího L. v naší brance a vstřelit první gól. Chlapci se snažili dál, ale do konce prvního poločasu se jim dát branku již nepodařilo. V druhé půlce zápasu se tým ukázal být mírně ospalým, zejména někteří členové zálohy, kde hráli Musil I., Buš M., Fedra K. a Radiměřský M., a to se projevilo inkasováním druhého gólu. Nedlouho nato však Kroutil J. snížil na 2:1 a tento výsledek vydržel do konce zápasu.

Olomučany-Rájec (1:1) 1:6

Sestava:

Baštrňák J., Tůma T., Slavíček T., Staněk D., Radiměřský T., Musil I., Buš M., Kohút M,. Husnaj P., Škárka F., Kroutil J.
Střídající hráči: Čípek P., Bandy D., Havelka J., Fedra J., Krejčí L., Radiměřský M.

Do druhého utkání sezóny, prvního domácího, ve velmi větrném počasí nastoupil náš kádr dorostenců v maximálním možném počtu, ale ani to nestačilo na Rájecké protihráče. V první polovině zápasu jsme nejprve obdrželi branku od soupeře (přibližně po 20 minutách zápasu). Po dalších 10 minutách ovšem ale naši borci dorovnali brankou Františka Škárky. V druhé polovině prvního poločasu se nám podařilo získat značnou herní převahu a nepustit soupeře z jeho obranných pozic. Po poločase, přibližně po 15 minutách hry, jsme však inkasovali několik rychle po sobě jdoucích branek, a to přimělo trenéry uskutečnit četné střídání. Byl vystřídán i golman. Zápas se značně vyhrotil, zejména zásluhou fanoušků hostů, kteří neurvale pokřikovali na rozhodčího a hráče. Výsledek zápasu se bohužel již nepodařilo zvrátit a skončil stavem 1:6.

SEZÓNA 2013/2014 - jaro

Jak je vidět v tabulce, výsledky našich dorostenců se zlepšily. K mužstvu přišel další hlavní trenér a posily z Blanenského dorostu. V jarní sezóně se náš tým dočkal prvních výher.

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)

1. Rájec-Jestřebí 14 13 1 0 97: 16 40   ( 19)

2. Drnovice 14 10 0 4 41: 32 30   ( 9)

3. Lipůvka 14 7 2 5 47: 34 23   ( 2)

4. Černá Hora/Bořitov 14 7 1 6 60: 41 22   ( 1)

5. Sloup/Šošůvka 14 6 0 8 56: 55 18   ( -3)

6. Svitávka 14 5 1 8 44: 55 16   ( -5)

7. Kotvrdovice 14 5 0 9 44: 48 15   ( -6)

8. Olomučany 14 0 1 13 13:121 1   (-20)

SEZÓNA 2013/2014 - podzim

Mužstvo našich dorostenců se oproti minulé sezóně mírně změnilo. Odešli nám nejstarší tahouni, ale podpořili nás hráčí ze starších žáků. K našemu týmu přišel nový trenér, a výsledky se mírně zlepšily! Pevně věříme, že v jarní sezóně se série prohraných zápasů přeruší a dojde i na nějaké ty tři body!

Fedra Jakub

1. Rájec-Jestřebí 10 9 1 0 70: 12 28   ( 13)

2. Drnovice 10 8 0 2 32: 22 24   ( 9)

3. Sloup/Šošůvka 10 6 0 4 50: 26 18   ( 3)

4. Lipůvka 10 5 1 4 34: 26 16   ( 1)

5. Černá Hora/Bořitov 10 5 0 5 46: 26 15   ( 0)

6. Svitávka 10 3 0 7 34: 43 9   ( -6)

7. Kotvrdovice 10 3 0 7 28: 42 9   ( -6)

SEZÓNA 2012/2013

Náš kádr dorostu je z většiny tvořen chlapci, kteří sem přešli ze starších žáků z důvodu věku. Máme zde hráče jak domácí, tak i hostující, a to hlavně z Blanska. V týmu hrají také dva starší hráči a zbytek tvoří povětšinou mladší hráči. Sezóna 2012/2013 je tedy první sezóna našeho týmu Dorostenců. V pozadí za hráči stojí i trenéři, kteří náš tým podporují a snaží se tým postrčit k lepším výsledkům. Hlavním trenérem je František Nejezchleb a jeho pomocníkem je Pavel Čípek. Protože dorostenci hrají první sezónu, výsledky jsou prozatím nepříliš příznivé, ale věříme ve značný pokrok s růstem mladých hráčů a to jak fyzickým, tak i fotbalovým. Na trénincích i zápasech je bohatá účast hráčů, takže náš tým má mnoho možností jak na nepřítele. A věříme, že již brzo si nějaký ten způsob vybere.