Muži A

Vavřinec - Olomučany 4:1 (1:0)

V neděli jsme sehráli utkání na půdě aktuálně posledního celku okresního přeboru, nicméně Vavřinec v jarních utkáních zatím sbírá body, proto se dalo čekat, že zápas pro naše mužstvo nebude vůbec jednoduchý. To ukázala už 7. minuta, kdy se naše obrana nechala zaskočit dlouhým nákopem na domácího hrotového útočníka a rázem jsme prohrávali 1:0. Nedlouho po tom jsme navíc přišli o Opletala, který musel střídat pro zranění. Bylo samozřejmě dost času s výsledkem něco udělat, hráčům nelze snahu upřít, pokoušeli se už od brankáře a obrany hrát míče především po zemi, ale chyběl nám uprostřed zálohy konstruktivní článek, který by od obránců přebíral míče a usměrňoval přechod do útoku. Domácí se s míčem moc nepárali, jejich strategií bylo „kopni to dopředu a trefuj zařízení“, nutno dodat, že strategií účinnou, neboť v této činnosti byli velmi produktivní. A to ještě nevyužili kiksu Navrkala, který minul dlouhý míč směřující na nabíhajícího domácího útočníka 5 minut před přestávkou.

Pro zranění musel potom střídat i brankář Motal, kterého nahradil Přikryl a ten se v 57. minutě podepsal pod druhou brankou domácích. Pozdě vyběhl na trestný kop z půlky hřiště zahrávaný do vápna a vavřinecký hráč tím pádem pohodlně zvýšil hlavou na 2:0. Šance měli ve druhé půli i naši hráči, ale Nečas ani Šafařík domácího gólmana nepřekonali. V 80. minutě byl po druhé žluté kartě za zakopnutí míče vyloučen vavřinecký hráč a následnou naši přesilovku využil hned po minutě Gale. V těchto chvílích jsme dokázali domácí tým výrazně zatlačit do defenzívy, bohužel místo kýženého vyrovnání přišly dva proměněné brejky do naší otevřené obrany, které určily konečný výsledek utkání 4:1. V následujícím víkendu nás čekají dvě domácí utkání s Kořencem (dohrávka odloženého 1. jarního kola) a Letovicemi. Doufejme, že v nich budeme mít víc důvodů k radosti než jsme v uplynulých utkáních měli.

Branka: Gale

Sestava: Motal (Přikryl) – Klíma Pavel, Nečas, Palkanynec, Klíma Petr – Polák (Gryc), Gale, Opletal (Štěpánek J.), Šafařík – Štrajt, Navrkal. Trenér: Pokoj.

Olomučany – Doubravice 1:1 (0:0)

První jarní domácí utkání divákům mnoho fotbalové krásy nepřineslo. Hostující mužstvo se zaměřilo na zhuštěné bránění středu hřiště, přez jejich obranný blok se naši hráči prosazovali jen velmi zřídka. Chyběl nám pohyb bez míče a rychlejší kombinace. Hosté hrozili především ze standardních situací. Z naší strany v první půli dvakrát nebezpečně zakončoval Štrajt. Ani druhá půle lepší podívanou nepřinesla, nicméně z ojedinělé akce jsme se ujali vedení, když centr z levé strany dostal do sítě Gale. Celé utkání se neslo ve znamení urputných osobních soubojů a nepřesných přihrávek, světlým okamžikem byl nadějný průnik Šafaříka, ale ten tváří v tvář soupeřovu brankáři neuspěl. A tak přišel trest na druhé straně, pár minut před koncem hosté srovnali z přímého kopu. Nutno říci, že remíza je asi spravedlivým vyjádřením dění na hřišti, naše mužstvo hledá svou tvář po odchodu opor Dvořáčka a Rychnovského, které není lehké nahradit. Přesto věřím, že i v této sestavě máme na lepší výkon, než jaký jsme předvedli.

Sestava: Motal – Klíma Pavel, Nečas, Palkanynec, Klíma Petr – Kohút (Polák), Gale, Opletal, Šafařík – Štrajt, Navrkal (Staněk). Trenér: Pokoj.

SEZÓNA 2013/2014 - jaro

Tabulka současného umístění našich mužů A po dokončení jarní části seómy 2013/2014:

II.třída - okresní přebor muži
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)

1. Černá Hora 26 20 4 2 77: 27 64   ( 25)

2. Šošůvka 26 19 1 6 75: 39 58   ( 19)

3. Vilémovice 26 15 5 6 87: 51 50   ( 11)

4. Lipůvka 26 14 2 10 76: 46 44   ( 5)

5. Jedovnice 26 11 6 9 55: 42 39   ( 0)

6. Vysočany 26 11 6 9 77: 55 39   ( 0)

7. Kořenec 26 11 5 10 53: 57 38   ( -1)

8. Sloup 26 9 7 10 51: 70 34   ( -5)

9. Olomučany 26 9 5 12 49: 66 32   ( -7)

10. Rudice 26 8 6 12 55: 78 30   ( -9)

11. Vavřinec 26 9 2 15 55: 63 29   (-10)

12. Olešnice 26 7 4 15 31: 42 25   (-14)

13. Kotvrdovice 26 6 2 18 39: 98 20   (-19)

14. Drnovice 26 4 3 19 39: 85 15   (-24)

SEZÓNA 2013/2014 - podzim

Tabulka současného umístění našich mužů A po dokončení podzimní části seómy 2013/2014:

1. Černá Hora 14 10 3 1 36: 12 33   ( 12)

10. Olešnice 14 5 1 8 18: 23 16   ( -5)

11. Olomučany 14 3 3 8 22: 41 12   ( -9)

12. Rudice 14 3 2 9 27: 50 11   (-10)

13. Kotvrdovice 14 2 1 11 14: 53 7   (-14)

7. Kořenec 14 6 3 5 31: 25 21   ( 0)

8. Kotvrdovice 14 6 2 6 32: 27 20   ( -1)

9. Jedovnice 14 5 4 5 29: 24 19   ( -2)

10. Vysočany 14 5 1 8 21: 31 16   ( -5)

11. Šošůvka 14 4 2 8 25: 37 14   ( -7)

12. Olomučany 14 3 2 9 19: 47 11   (-10)

13. Letovice 14 2 3 9 16: 35 9   (-12)

14. Drnovice 14 2 1 11 15: 49 7   (-14)

SEZÓNA 2011/2012

Naše A mužstvo hraje již třetí sezónu okresní přebor, kam se podařilo postoupit potřetí v historii roku 2009. Za zmínku stojí, že takto dlouhé setrvání v této soutěži je pro olomučanský fotbal rekord. Tým tvořený jak hráči domácími, tak hostujícími má tak jasnou prioritu udržet se v okresním přeboru i pro nastávající sezónu. Trenéry mužstva jsou Petr Rychnovský s asistenty Alešem Kučerou a Michalem Šebkem. Jejich tým se po podzimní části drží přibližně ve středu tabulky, přestože začátek sezóny sliboval svými až překvapivě dobrými výsledky i umístění na dostřel „medailovým“ pozicím.