Psí rok - čtenářská hra - úkoly na květen

Prohlížíte starou verzi stránek. Nová je k dispozici na www.olomucany.cz

Naše celoroční čtenářská hra Psí rok pokračuje!

Téma měsíce května je JAK VYCHOVAT ŠTĚNĚ.

AUDIONAHRÁVKA
Jenda má na světě jen jedno jediné přání - mít psa. Jenže rodiče jsou proti. On se však nevzdá! Poslechněte si začátek knihy Projekt pes (ten můj) od Lucie Hlavinkové. Nahrávku najdete zde.

KE ČTENÍ DOPORUČUJEME
Natálku a zlobivé štěně od Lenky Rožnovské, kterou vydalo nakladatelství Bambook. Do knihy můžete on-line nahlédnout zde.

TVOŘIVÝ ÚKOL
Přijďte za námi na návštěvu do knihovny a přečtěte nám nahlas úryvek z vaší oblíbené knihy o psech (kdo ještě neumí číst, může nám o psech chvilku vyprávět). Pokud se k nám nedostanete, zkuste své čtení nahrát (stačí chytrý telefon a v něm aplikace pro nahrávání zvuku). Nahrávku ve formátu mp3 prosím pošlete na mail vasickova.eva@seznam.cz Pokud je to pro vás složité, přečtěte úryvek z knížky rodičům. Stačí, když nám o splnění úkolu dají vědět.

ANIMOVANÝ FILM PRO RADOST
Nad malým štěnětem se rozplývají láskou všichni. Někdy si ale neuvědomí, že pes je závazek na mnoho let. Neopouštějte prosím své psí parťáky! Na film se podívejte sem. Přidáváme ještě jeden film pro radost tady.

Jen připomínáme, že do čtenářské hry se můžete připojit kdykoliv během roku. Hrát mohou jednotlivci, vítáme ale i třídní kolektivy.Patrony naší čtenářské hry jsou spisovatelka Lucie Hlavinková se svojí fenkou Miou a přátelský mops Mates.